RSS
A A A
SmodBIP

Instrukcja korzystania z BIP

Instrukcja korzystania z BIP

1. Przeglądanie stron
Lewą stronę Biuletynu zajmuje kolumna stanowiąca menu przedmiotowe, czyli wykaz kategorii tematycznych, w które są zestawione informacje publiczne udostępniane w BIP. Wybór danego działu poprzez klikniecie myszką w jego nazwę, spowoduje wyświetlenie zawartości tego działu w polu publikacji treści. W przypadku bardziej obszernych działów, informacje mogą być dodatkowo pogrupowane w poddziałach.
Na dole każdej strony znajduje się stopka z informacjami o dacie i autorze dokumentu, dacie publikacji, osobie publikującej, liczbie odsłon dokumentu a także odnośnik do funkcji wydruku strony oraz do rejestru zmian. Odsłony liczone są od pierwszej wersji dokumentu. Przeglądanie stron archiwalnych nie wpływa na licznik wersji aktualnej.


2. Strony systemowe
? Redakcja - wykaz redaktorów BIP z ich danymi kontaktowymi
? Mapa strony - dynamicznie generowane drzewo dokumentów
? Statystyki - graficzna egzemplifikacja 10 najczęściej odwiedzanych dokumentów oraz  zbiorcze zestawienie wszystkich dokumentów i ich odsłon
? Instrukcja korzystania - niniejszy dokument


3. Moduł wyszukiwania
Aby przeszukiwać serwis BIP należy w okienko wyszukiwarki wpisać szukaną frazę i kliknąć przycisk lub nacisnąć klawisz "enter". System umożliwia przeszukiwanie aktualnych dokumentów oraz opcjonalnie dokumentów archiwalnych.


4.Odnośnik do portalu BIP.gov.pl
Pod głównym menu znajduje się logo BIP będące odnośnikiem do portalu BIP pod adresem http://www.bip.gov.pl


5. Rejestr stron usuniętych
Jeżeli jakikolwiek dokument ma zostać usunięty z BIP automatycznie trafi do rejestru stron usuniętych wraz z adnotacją o powodzie usunięcia. Uwaga: usunięty dokument może zostać przywrócony - jeśli więc dokument był w rejestrze usuniętych a teraz go tam nie ma - to znaczy, że został przywrócony.Opublikował: Arkadiusz Warda
Publikacja dnia: 07.04.2011
Podpisał: Arkadiusz Warda
Dokument z dnia: 07.04.2011
Dokument oglądany razy: 3 174